La Grande Dame 2012 artist giftbox Yayoi Kusama
Heerlijke vintage champagne én collector's item Lees meer
La Grande Dame 2012 artist giftbox Yayoi Kusama
Al tijdens haar leven werd madame Clicquot, die als jonge weduwe in 1805 het bedrijf van haar echtgenoot had overgenomen, ‘La Grande Dame de la Champagne' genoemd. De eigengereide zakenvrouw bouwde het bedrijf op dat we nu kennen van de vrolijk geel gekleurde etiketten.
De topcuvée van het huis is een eerbetoon aan haar: een vintage champagne in een bijzondere fles en met fraaie verpakking. De champagne, die altijd grotendeels uit pinot noir bestaat, wordt gemaakt van druiven uit grand cru wijngaarden.
Kunstenares Yayoi Kusama creëerde de kleurige verschijning van La Grande Dame 2012. De Japanse, geboren in 1929, verwierf internationale faam met bonte sculpturen en installaties waarin vaak stippen terugkeren. Met uitbundige bloemen en stippen - een knipoog naar de bubbels in de fles - in de bekende gele Veuve-kleur, is La Grande Dame 2012 niet alleen een heerlijke champagne maar ook een artistiek collector's item.
Het groeiseizoen van 2012 begon met voorjaarsvorst, hagel en veel nattigheid weliswaar lastig, een warme zomer en een zonnige augustus-september periode maakten veel goed. 2012 wordt gezien als een uitstekend jaar, de champagnes zijn nu lekker om te drinken.
Bloesem, rijp geel fruit, gedroogd fruit, hazelnoot: de champagne heeft heerlijk complexe geuren. Een elegante champagne: nu fijn om te drinken, langer laten rijpen mag natuurlijk ook.
- stijl: elegant en complex
- 90% pinot noir 10% chardonnay
- dosage: 6 gr/liter
- brut
- 12% alc